Výhody bydlení v Praze

Ať už v Praze bydlíte a hledáte vlastní bydlení, nebo se teprve do hlavního města chcete přestěhovat, určitě budete pátrat po různých informacích, kde jsou nejlepší lokality pro bydlení. Každý přeci jen očekává něco jiného. Ať už dáváte přednost klidnějším lokalitám, kde je více parků a možností vyžití pro děti, nebo jste adrenalinový sportovec, tak věřte, že v Praze si na své přijde opravdu každý. Jednotlivé Pražské části nabízejí od každého trochu. Pokud preferujete klidnější styl života, není nutné se stěhovat za Prahu a poté zbytečně dojíždět i několik hodin do svého zaměstnání. Pokud aktuálně hledáte nový byt nebo domek, stačí se poradit s realitním makléřem. Správná realitní kancelář Vám bude chtít vždy vyjít vstříc a bude se snažit uspokojit všechny Vaše potřeby, ať už jsou jakékoli.

Praha, místo pro klidný život

Praha jako místo pro život a bydlení je ideálním místem hned z několika důvodů. Je to místo, kde se setkává celé spektrum lidí, kteří zde projíždí, studují, cestují za prací, nebo je to místo jejich dovolené. Je zde mnoho pracovních možností s průměrně vyšším platem než v ostatních koutech republiky. Občanská vybavenost a dostupnost je zde na velmi vysoké úrovni. Důležitým bodem je také velké kulturní vyžití. Vždyť každý den je zde několik různých koncertů, výstav, divadelních představení, míst ke klidným procházkám, ale i spousta barů nebo menších staropražských hospůdek s nezaměnitelnou atmosférou.

Mohlo by se zdát, že velkým mínusem bydlení v Praze je absence přírody. Ano, skutečně se to nedá porovnat s bydlením na venkově, kde Vás každé ráno vzbudí kokrhání kohouta. Ale pokud celý den trávíte v zaměstnání nebo ve škole, určitě přes víkend využijete možnost navštívit krásné Šárecké údolí, Krčský les, nebo Stromovku. Betonové město necháte za sebou a během chviličky se veřejnou hromadnou dopravou dostanete do úplně jiného světa. Je zde spousta míst k odpočinku jak pro Vás, tak i pro Vaše děti. Páteří pražské krajiny je řeka Vltava a okolní kotlina, která městu dává mírně pahorkovitý ráz s množstvím lesů a přírodních parků. Ke všem lokalitám je dobrá dostupnost Městskou hromadnou dopravou a na místech jsou nové cyklostezky a prostory pro piknik nebo grilování. Za nejvíce vyhledávané území platí Chráněná krajinná oblast Český kras s hradem Karlštejn, soustavou lomů Velká a Malá Amerika a Koněpruskými jeskyněmi.

Praha, ideální místo pro rodiny s dětmi

Praha nabízí také velké vyžití pro rodiny s dětmi. V horní části Havlíčkových sadů na Vinohradech se nachází jedno z nejhezčích a nejlépe vybavených dětských hřišť v Praze. Vedle hřiště se v parku nachází například krásný viniční altán anebo stylová kavárna s kuželnou. Havlíčkovy sady patří k oblíbeným cílům vycházek rodičů s dětmi. Dalším místem, kde můžete s dětmi strávit celé odpoledne je sportovní a kulturní centrum Ladronka.  Ladronka je rájem pro sportovně založené lidi, chodí sem maminky na dlouhé procházky s kočárky, jezdí se tu na kole, na in-line bruslích a po vytvoření tunelu mezi Ladronkou a nedalekým obchodním centrem se možnosti odpočinku ještě rozšířily.

Odhaduje se, že cca 10% Pražanů tvoří lidé se zdravotním postižením. Existuje zde proto mnoho sdružení a organizací pro pomoc v rozličných životních situacích.  Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) loni investoval do bezbariérovosti v MHD téměř 2,5 miliardy korun. Je zde více než 230 nízkopodlažních autobusů a tramvají. Většina stanic metra a tramvají má bezbariérový přístup. Podle schválené městské koncepce na odstranění bariér ve veřejném prostoru by v roce 2025 měla být MHD kompletně bezbariérová. Znamená to, že by byly všechny stanice metra dovybaveny výtahy či plošinami.